Clippersi v zadnji četrtini nadigrali Maverickse

RTV Slovenija 22.01.2023  |  A. G.

Košarkarji Dallasa so izgubili proti LA Clippersom z 98:112. Po 36 minutah je bil izid še izenačen, zadnjo četrtino pa so gostje dobili s 33:19. Luka Dončić je bil najboljši strelec Mavericksov z 29 točkami, zbral je tudi 10 skokov in 4 podaje.

Izbranci Jasona Kidda so izgubili že četrtič na zadnjih petih tekmah. Tokrat jim ni uspelo ponoviti odlične obrambne predstave, ki jih je krasila v petek proti Miamiju. Dončić je bil na parketu 39 minut, a ni imel dobrega strelskega večera (9/21 iz igre, 3/7 za tri), zgrešil je tudi pet prostih metov (8/13) in izgubil štiri žoge. Tim Hardaway je zadel pet trojk iz desetih poskusov, prispeval je 22 točk. Spencer Dinwiddie je dodal 21 točk. Kawhi Leonard je v zadnjih