Razburljiv katalonski derbi odločil Pedri, Barça ostala brez Dembeleja

Delo 28.01.2023

Barcelona je do zadnjih napadov trepetala za vse tri točke v Gironi, ki jih je blaugrani z edinim golom na tekmi v drugem polčasu prinesel vezist Pedri (1:0).

Barcelona je imela v prazničnem vzdušju, ki vedno zaznamuje tekme »prijateljskih«​ katalonskih klubov (povsem drugače je seveda, ko se Barça meri z Espanyolom), velike težave z Girono, ki na domačem štadionu favoriziranim tekmecem in svežim superpokalnim prvakom ter polfinalistom španskega kraljevega pokala ni dovolila veliko priložnosti v prvem polčasu. Za nameček je trener Xavi Hernandez ostal brez enega najboljših posameznikov aktualne sezone, Francoza Ousmana