Real brez težav odgovoril Barci in se ji približal na pet točk

24ur 02.02.2023

Nogometaši madridskega Reala so v 17. krogu španskega prvenstva doma ugnali Valencio (2:0). Oba zadetka smo videli v drugem polčasu, ko sta v razmaku treh minut zadela Marcos Asensio in Vinicius Junior. Real se je z zmago vodilni Barceloni približal na pet točk.

Zmaga je bila za beli balet nujna, saj je Barcelona dan prej s tremi točkami v Sevilli, kjer je premagala Betis, začasno ušla na osem točk prednosti. Varovanci Carla Ancelottija so odgovorili v slogu in precej zanesljivo doma na kolena spravili netopirje, ki so bili prvič brez nekdanjega trenerja Gennara Gattusa, ki je bil odpuščen pred dnevi. Prvi gol je padel v sedmi minuti drugega polčasa. Vse je storil Marcos Asensio, ki je do žoge prišel na desni strani napada