Phoenix zasijal v Bostonu, vrnitev Bookerja je vse bliže

RTV Slovenija 04.02.2023  |  S. J.

Košarkarji Phoenixa so na gostovanju pri najboljši ekipi lige Bostonu zmagali s 106:94 in s tem Keltom prizadejali četrti poraz na zadnjih šestih tekmah. Boston je predtem kar devetkrat zaporedoma zmagal na tekmi.

Zadnja četrtina se je začela še izenačeno, saj je Phoenix vodil le 74:73, a začel z osmimi zaporednimi točkami in ves čas vodil relativno varno. Gostitelji so se sicer dvakrat približali na –6, nazadnje dve minuti pred koncem, ko je Jaylen Brown zadel prosta meta za 96:90. Na drugi strani je najprej Dario Šarić zadel trojko, Deandre Ayton pa je še zabil in tekma je bila odločena. Booker na klopi Najboljši strelec Sonc je bil sicer Mikal Bridges (25), dobro voljo