Cortina še drugič v podaljšku boljša od Jeseničanov

RTV Slovenija 16.02.2023  |  A. G.

Hokejisti Cortine so v 7. krogu drugega dela Alpske lige znova premagali SIJ Acroni Jesenice z 2:1 v podaljšku. Železarji so padli na tretje mesto, a imajo vse tri vodilne ekipe po 12 točk in obeta se napet boj za prvo mesto pred začetkom končnice.

Jeseničani so na prvi tekmi po reprezentančnem premoru, ko je Slovenija igrala na turnirju v Bolzanu, gostovali v olimpijski dvorani v Cortini d'Ampezzo. Italijani so v uvodnem krogu drugega dela v Podmežakli prav tako osvojili drugo točko v podaljšku (2:3). Odločil je Gabriele Parini v 64. minuti. Kumanović edini strelec za železarje V prvi tretjini sta mreži mirovali. Blestel je vratar Marco de Filippo Roja, ki je zbral 18 obramb. V 23. minuti je Tommaso Alvera