Zaostajali že z 2:0, nato pa v mrežo Liverpoola odvrgli petardo

24ur 21.02.2023

Največje nogometno klubsko tekmovanje je na prvi tekmi osmine finala med Liverpoolom in Real Madridom pokazalo svoj čar. Na kultnem Anfieldu sta se pomerila udeleženca lanskega finala in za razliko od takrat, tokrat uprizorila pravi nogometni šov. Po razburljivem prvem polčasu je bil rezultat izenačen na 2:2, v drugem pa so hitro povedli gostje, ki so v 22 minutah drugega polčasa uprizorili pravo šolo nogometa in na koncu zmagali z visokih 5:2.

Začetni enajsterici: Liverpool: Alisson Becker v vratih, Andy Robertson, Virgil van Dijk, Joe Gomez in Trent Alexander-Arnold v obrambi, Stefan Bajčetić, Fabinho in Jordan Henderson v vezni vrsti ter Darwin Nunez, Cody Gakpo in Mohamed Salah v napadu. Real Madrid: Thibaut Courtois med vratnicama, David Alaba, Antonio Rudiger, Eder Militao in Dani Carvajal v obrambi, Luka Modrić. Eduardo Camavinga in Federico Valverde na sredini igrišča ter Vinicius Junior in