Luki Dončiću se je končno smejalo, strelski presežek Dallasa #video

SiolNET 23.02.2023  |  Rok Plestenjak, M. P.

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je dočakal prvo zmago Dallasa, odkar na parketu sodeluje s Kyriejem Irvingom. Mavericks so prekinili niz treh zaporednih porazov. Doma so nadigrali San Antonio (142:116) in dosegli največ točk v tej sezoni. Dončić je v 30 minutah prispeval 28 točk, deset asistenc in sedem skokov, v zadnji četrtini pa je bila prednost gostiteljev tako visoka, da ga trener Jason Kidd ni več pošiljal v igro. Za Dallas je uspešno debitiral Justin Holiday. Vlatko Čančar je Denverju do

Liga NBA, 16. februar Učinek slovenskih legionarjev v ligi NBA: Luka Dončić (Dallas) - proti San Antoniu: 28 točk (met za tri 1/6, met za dve 7/10, prosti meti 11/12), 10 as., 7 sk., 2 ukr. žogi, 2 blok., 1 izg. žoga v 30 minutah in 21 sekundah Vlatko Čančar (Denver) - proti Clevelandu: 10 točk (met za tri 1/2, met za dve 2/3, prosti meti 3/3), 3 sk., 1 as. v 26 minutah in 12 sekundah Vrhunci dvoboja v Dallasu: Malce pred dvobojem All-Star, na katerem sta nastopila