Embiidov koš čez celotno igrišče brez učinka

RTV Slovenija 26.02.2023  |  T. O.

Boston je v Ligi NBA nadoknadil 15 točk zaostanka v tretji četrtini in v gosteh ugnal Philadelphio s 107:110. Odločilno trojko je 1,3 sekunde pred koncem zadel Jayson Tatum.

Trener Philadelphie Doc Rivers v tistem trenutku ni imel več minute odmora in Joelu Embiidu ni preostalo drugega, kot da poskusi nemogoče. Čez celotno igrišče je zadel neverjetno trojko, a je takoj odkorakal v garderobo, saj je videl, da se je tabla obarvala rdeče, preden je izpustil žogo. Sodniki so po pregledu posnetka takoj pokazali, da je tekme konec in da podaljška ne bo. Embiid je bil z 41 točkami in 12 skoki najboljši igralec tekme, na drugi strani je Jaylen