Kratkohlačniki sklatili Kelte z vrha lige NBA, Miami prekinil niz porazov

SiolNET 28.02.2023  |  A. T. K., S. K., STA

V noči na torek so bile v ligi NBA odigrane samo štiri tekme, a so imele pomembno vlogo pri oblikovanju razpredelnice. Košarkarji Miami Heat so po seriji štirih zaporednih porazov končno spet dosegli zmago. S 101:99 so tesno premagali Philadelphio 76ers, Charlotte Hornets so bili s 117:106 boljši od Detroit Pistons. New York Knicks je s 109:94 odpravil Boston Celtics, ki niso več vodilna ekipa vzhodne konference in severnoameriške lige, New Orleans Pelicans pa je s 93:101 izgubil proti ekipa Orlanda.

Liga NBA, 26. februar S porazom Bostona je mesto vodilne ekipe vzhodne konference in severnoameriške košarkarske lige prevzela zasedba Milwaukee Bucks, ki ima razmerje 43 zmag in 17 porazov, Boston ima ob 44 zmagah 18 porazov. Za Bostonom in prvim zvezdnikom keltov je frustrirajoč večer. Jayson Tatum je tri minute in 46 sekund pred koncem zadnje četrtine prejel drugo tehnično napako in si prislužil svojo prvo izključitev v karieri. "Ne vem," je dejal Tatum, ko so