Razpoloženi Dončić ostal brez rojstnodnevnega darila

SiolNET 01.03.2023  |  M. P., Š. L.

Košarkarji Dallas Mavericks so v noči na sredo s 122:124 na domačem parketu klonili proti Indiani Pacers in zabeležili še peti poraz na zadnjih šestih tekmah. Luka Dončić je tako na 24. rojstni dan ostal brez tako želene zmage, čeprav je bil slovenski košarkar z 39 točkami, devetimi skoki in šestimi asistencami prvi igralec srečanja. Trojko za zmago Dallasa je 1,8 sekunde pred koncem zgrešil Kyrie Irving. Košarkarji Denverja so s 133:112 ugnali Houston Rockets, Vlatko Čančar je ob zmagi svoje ekipe dosegel

Sportal Goran Dragić ostal brez kluba komentarji: 5 Učinka slovenskih košarkarjev: Luka Dončić: 39 točk (11/16 za 2, 3/9 za 3, 8/12 prosti meti), 9 sk., 6 as., 1 blokada, 2 izg. žogi v 37:34 Vlatko Čančar: 9 točk (1/1 za 2, 2/5 za 3, 1/1 prosti meti), 4 sk., 3 as., 1 ukr. žoga v 26:56 Čeprav so košarkarji Dallas Mavericks dobrih šest minut pred koncem tekme z Indiano še zaostajali s 110:121 so se v končnici z delnim izidom 10:0 dve minuti in pol pred koncem vrnili