Kopitar odločil srečanje proti Montrealu

RTV Slovenija 03.03.2023  |  M. L.

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči na petek v Ligi NHL s 3:2 premagali Montreal Canadiense, mož odločitve pa je bil kapetan kalifornijske ekipe Anže Kopitar.

Hrušičan, dvakratni zmagovalec Stanleyjevega pokala, ki je v zadnjem času v zares izjemni strelski formi – na zadnjih petih tekmah je dosegel šest zadetkov –, je obračun v Crypto.com Areni odločil v 49. minuti, ko je po podaji z leve s strelom iz zapestja zadel na lovilko nemočnega Jaka Allena. Gostitelji so se sicer znašli v zaostanku, potem ko je v prvi tretjini power play izkoristil Josh Anderson, ki je izkoristil slabše posredovanje branilca Mikeyja Andersona