Nadaljuje se mrtvi tek Borussie Dortmund in Bayerna

SiolNET 03.03.2023  |  M. P., Š. L., STA

Tudi po 23. krogu nemškega prvenstva sta Bayern München in Borussia Dortmund z 49 točkami izenačena na vrhu. Že za uvod se je na Signal Iduna Parku v Dortmundu v petek odvil derbi med Borussio in Leipzigom Kevina Kampla. Domači so zmagali z 2:1 in tako niz zmag podaljšali na deset. Bayern je v soboto z 2:1 ugnal Stuttgart in ostal na vrhu prvenstvene lestvice.

Nemško prvenstvo, 22. krog Bavarci sicer niso blesteli, a so si pripravili lepše priložnosti od domačinov. Trenutek odločitve je prišel v 39. minuti, ko je z nekaj sreče z roba kazenskega prostora zadel Matthijs de Ligt. Bayern je v 62. minuti povišal vodstvo, natančen je bil Eric-Maxim Choupo Moting. Za domače je častni zadetek v 88. minuti dosegel Juan Jose Perea. Po zaslugi boljše razlike v golih se je serijski nemški prvak ponovno prebil na vrh prvenstvene