Olimpija z golom Kvesića strla odpor Radomelj, Gorica presenetila Celje

RTV Slovenija 04.03.2023  |  S. J., M. R.

Nogometaši Olimpije nadaljujejo pohod proti naslovu državnega prvaka. V 25. krogu Prve lige Telemach so z 1:0 premagali Kalcer Radomlje. Zadnjeuvrščena Gorica je v gosteh presenetila Celje z 0:1. Domžalčani in Koprčani so se razšli brez zadetkov.

Tekmo v Stožicah je odločil Mario Kvesić v 48. minuti, ki je po zmagi v Kopru pred tednom dni še drugič zapored prispeval edini gol za tri točke Ljubljančanov. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 7:1, v posesti žoge pa 62:38 odstotkov. Radomlje so doživele prvi poraz v spomladanskem delu prvenstva. Najnevarnejši poskus gostov v prvem polčasu je bil strel Madžida Šošića v 15. minuti, ki ga je obramba Olimpije odbila v kot. Domači so imeli dve lepi priložnosti. V