Mladi Slovenec s hat-trickom opozoril nase

SiolNET 05.03.2023  |  STA

Slovenski reprezentančni napadalec Benjamin Šeško je v elitni avstrijski nogometni ligi poskrbel za strelski dosežek kroga. V 20. krogu je Salzburg gostoval pri dunajskem Rapidu in ga premagal s 4:2. Glavno vlogo pri tem je imel prav Šeško, ki je dosegel tri gole v manj kot desetih minutah.

Šeško, bodoči član nemškega prvoligaša Leipziga, kamor odhaja poleti za 24 milijonov evrov, je v igro vstopil v 46. minuti pri izidu 1:1. Strelske vaje je začel v 80. minuti, nadaljeval jih je v 83., končal pa v 87. minuti. Salzburg ima na prvem mestu lestvice 51 točk oziroma devet več od graškega Sturma. Ta je v tem krogu v soboto v gosteh ugnal Austrio Lustenau z 2:0, drugi zadetek zanj je dosegel Tomi Horvat. Šeško je z devetimi goli sicer šesti na lestvici