Roglič je nazaj, na kronometru je zaostal 49 sekund

SiolNET 06.03.2023  |  M. P., STA

Primož Roglič je nastopil prvič po operaciji rame. Na prvi etapi dirke od Tirenskega do Jadranskega morja, šlo je za 11,5 kilometra dolg kronometer, je za zmagovalcem Filippom Ganno zaostal 49 sekund in osvojil 12. mesto.

Sportal Pogačar dobil leteči cilj, v cilju najhitrejši Pedersen Italijan Filippo Ganna (INEOS) je na ravninskem kronometru drugouvrščenega Nemca Lennarda Kämno (BORA-hansgrohe) premagal za kar za 28 sekund. Tretje mesto je na prvi etapi 58. dirke od Tirenskega do Jadranskega morja osvojil Američan Magnus Sheffield (INEOS), ki je zaostal 31 sekund. Na enotedenski dirki nastopata tudi dva Slovenca. Primož Roglič (Jumbo-Visma) dirka prvič po poškodbi in operaciji