Kralji prek Washingtona do četrte zaporedne zmage

RTV Slovenija 07.03.2023  |  To. G.

Los Angeles v boju za vrh Pacifika in Zahodne konference nadaljuje zmagovito serijo in je s šesto domačo zmago v nizu s 4:2 premagal Washington, ki je doživel udarec v lastnem boju za končnico na Vzhodu. Anže Kopitar je svoje tokrat opravil v obrambi.

Ob silovitem pritisku Capitalsov v zadnjih minutah, ko so gostje lovili izenačenje in vsaj eno točko v Los Angelesu, je kapetan Kingsov suvereno dobival sodniške mete in krotil nasprotni center. Dobil je tudi sodniški met v zadnji minuti, po katerem je Adrian Kempe z zadetkom v izpraznjen gol Washingtona postavil končni izid 4:2 za Los Angeles, sočasno pa je bil to 30. gol sezone za Šveda. S četrto zaporedno zmago so Kralji po točkah znova ujeli vodilni Vegas, ki