Maribor Rudarjevo mrežo napolnil v drugem polčasu, Olimpija Naftino že v prvem

RTV Slovenija 08.03.2023  |  R. K., T. O., M. R.

Sreda je dala še štiri udeležence četrtfinala nogometnega Pokala Pivovarna Union. Maribor je na gostovanju v Velenju pri Rudarju zmagal z 0:4, Olimpija pa v Lendavi pri Nafti z 1:3.

Na stadionu Ob jezeru je bilo po prvem polčasu, v katerem je Rudar ob veliko napakah mariborske obrambe zapravil številne priložnosti, 0:1. Predvsem Amadej Vošnjak je nekajkrat zagrozil, da bi lahko povedli domači, v 34. minuti je z leve strani zgrešil prazen gol. V zadnjih sekundah polčasa pa je na drugi strani po podaji Jana Repasa pred vrati zadel Žan Vipotnik. Ta je bil že v 24. minuti blizu gola, a je njegov strel z glavo ustavila vratnica. Pet minut pozneje