Manchester United se je poigral z Betisom, Zajčevi izgubili v Sevilli

SiolNET 09.03.2023  |  S. K., Š. L.

V ligi Europa so se začeli boji osmine finala. Manchester United je v petek na Old Traffordu s 4:1 premagal Betis in si priigral lepo prednost pred povratno tekmo, ki bo prihodnji teden. Dva gola prednosti bo tedaj branila tudi Sevilla proti Fenerbahčeju Mihe Zajca. Ta danes ni dobil priložnosti za igro. Juventus je z 1:0 premagal Freiburg, zmag sta se veselila še Roma in bayer Leverkusen, Sporting in Arsenal pa sta se razšla z neodločenih 3:3.

Liga Europa, 1/16 finala (povratne tekme) Rdeči vragi so po razočaranju na prvenstvenem derbiju proti Liverpoolu (0:7) v enaki postavi začeli dvoboj proti Betisu in po šestih minutah povedli. Z močnim strelom je bil natančen Marcus Rashford. Že do polčasa pa so tudi Andaluzijci pokazali zobe in izenačili prek Ayozeja Pereza v 32. minuti. V drugem polčasu pa je prevladoval United in dosegel še tri gole. Najprej je lepo z roba kazenskega prostora zadel Antony (52.),