Haaland z bele točke rešil City, grenek poraz Liverpoola

RTV Slovenija 11.03.2023  |  A. G.

Crystal Palace se je zelo dobro upiral Manchester Cityju v 27. krogu Premier lige. Aktualni prvaki so se dolgo mučili, v 78. minuti pa jih je rešil Erling Haaland z bele točke. Na uvodni tekmi je Bournemouth premagal Liverpool z 1:0.

Na Selhurst Parku so imeli gostje precej več priložnosti in 68-odstotno posest žoge. Odločitev je padla v 78. minuti, ko je Michael Olise v kazenskem prostoru pohodil Ilkaya Gündogana. Riyad Mahrez, ki izvaja enajstmetrovke za City, je vso tekmo sedel na klopi. Haaland je prevzel odgovornost in z levo nogo poslal vratarja Vicenteja Guaito v napačno smer. City se je tako Arsenalu znova približal na dve točki zaostanka, vodilno ekipo pa v nedeljo čaka gostovanje pri