Luka Elsner podira mejnike v Franciji

SiolNET 13.03.2023  |  Rok Plestenjak

Slovenski nogometni trener Luka Elsner v drugi francoski ligi še naprej navdušuje z Le Havrom. V ponedeljek je na derbiju 27. kroga ostal neporažen na zahtevnem gostovanju v Metzu (1:1) in ohranil ogromno prednosti pred zasledovalci. Najstarejši francoski nogometni klub pod vodstvom Slovenca ni izgubil že 25 tekem zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v tem stoletju, od absolutnega rekorda pa je oddaljen le še sedem srečanj.

Sportal V Franciji odmeva čudež Slovenca V Franciji gre Luki Elsnerju v tej sezoni kot po maslu. Z Le Havrom vodi na lestvici, vse skupaj pa je zaznamoval z neverjetnim podvigom, saj je v drugi francoski ligi nanizal kar 25 tekem brez poraza. Tako dolgega niza v tem tekmovanju ni bilo že skoraj 30 let. Nekdanji trener Domžal in Olimpije je od 3. kroga naprej vknjižil 15 zmag in deset remijev ter si na lestvici priigral tako veliko prednost pred zasledovalci, da je