Jeseničani v polfinale v 20. minuti podaljška

RTV Slovenija 14.03.2023  |  M. R.

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so se uvrstili v polfinale Alpske lige, potem ko so na četrti tekmi četrtfinala v gosteh v podaljšku z 1:2 premagali Vipiteno.

Temelje za skupno slavje s 4:0 so železarji postavili na prejšnji tekmi, ko so doma zmagali s 3:0. Na uvodnih dveh pa so bili boljši s 4:2 in 2:0. Tokrat so se trdoživi tekmeci z Južne Tirolske znova predstavili s trdno obrambo (vratar Jakob Rabanser je na koncu zbral 46 obramb), a so imeli zadnjo besedo gostje. Italijanska ekipa je sicer povedla že v 11. minuti, toda ob igralcu več na ledu je nato v 36. minuti izenačil Erik Svetina. Ker v nadaljevanju tekme ni