Trikolori so se znesli nad Nizozemci

Delo 25.03.2023

V derbiju kvalifikacijske skupine B za euro 2024 v Parizu so svetovni podpvaki že po 22. minutah bili v vodstvu s 3:0. Zmagali tudi Srbi, Avstrijci, Čehi ...

Dvoboj med svetovnimi nogometnimi podprvaki Francozi in precej oslabljenimi Nizozemci v Parizu v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo v skupini B ni izpolnila pričakovanj. Nerazpoložena nizozemska obramba je domačim že po 22 minutah igre omogočila vodstvo s 3:0. V tretji minuti je zadel Antoine Griezmann, v osmi Dayot Upamecano, v 22. pa Kylian Mbappe. Visoko vodstvo je uničilo kakršno koli negotovost in v nadaljevanju tudi »umrtvilo« napade gostiteljev. Kljub temu