Železarji na krilih Jenka gladko v finale Alpske lige

RTV Slovenija 30.03.2023  |  To. G.

Jeseničani so pometli s fanti iz Rittna in so prvi finalisti Alpske lige. Po 3:1, 3:0 in 1:0 so Jesenice na Južnem Tirolskem slavile s 6:1 in z najvišjo zmago v polfinalni seriji potrdile status prvega favorita za osvojitev naslova prvaka.

Prva zvezda četrte polfinalne tekme je bil Jaša Jenko, ki je dosegel hat-trick. 22-letni Kranjčan je zadel v vseh treh tretjinah. Najprej le 13 sekund pred iztekom uvodne tretjine za 1:0, zatem je v 25. minuti podvojil vodstvo Gorenjcev. Tretji zadetek je desnokrilni napadalec dosegel v 46. minuti, ko je bil natančen za 5:0. Odločilna je sicer bila druga tretjina, ko je ob igralcu več zadel tudi Erik Svetina, nato pa je 17 sekund pred drugim odmorom bil natančen še