Lakersi prvič v sezoni s pozitivno bilanco

RTV Slovenija 01.04.2023  |  T. O.

Los Angeles Lakersi so s 111:123 premagali Minnesoto in se veselili pete zmage na zadnjih šestih tekmah. Po zaostanku s 76:64 je Lakersom uspel delni izid 2:24. Denver je brez nosilcev igre izgubil v Phoenixu, Vlatko Čančar je v 16 minutah dosegel 6 točk.

Še pred nekaj tedni je Lakersom kazalo bolj slabo, zdaj pa se popolnoma realno spogledujejo s končnico. Prvič v tej sezoni imajo pozitivno razmerje zmag in porazov (39:38) in so se prebili na sedmo mesto Zahoda. Blestel je predvsem Anthony Davis z 38 točkami in 18 skoki. V zadnji četrtini je dosegel 17 točk. LeBronu Jamesu je z 18 točkami in 10 skoki prav tako uspel dvojni dvojček. Čančarju končno več minut Oslabljeni Denver ni bil kos Phoenixu (100:93), ki je