Vipotnik: O mejah nerad govorim, zadeti poskušam na vsaki tekmi

RTV Slovenija 03.04.2023  |  Matej Rijavec

Najbrž ga ni junaka, ki bi pred pol leta napovedal, da bo Žan Vipotnik doživel takšen meteorski vzpon. Najboljši strelec Prve lige je s sobotnim hat-trickom v Novi Gorici še dvignil svojo ceno, a poudarja, da ga prestopne govorice ne spravljajo iz tira.

Bilo je 2. oktobra lani, ko je Vipi, kot ga kličejo, v mestu vrtnic odprl svoj račun z zadetki, na katerem se jih je do zdaj nabralo 17. V 81. minuti je zamenjal Roka Baturino in sedem minut pozneje po dolgi globinski podaji Roka Kronavetra, ko je imel veliko prostora, z lepim strelom v bližnji kot postavil končni izid 1:4. To je bil njegov prvi gol v dresu vijoličastih v Prvi ligi ob 17. nastopu! "Ni lahko, ko prideš iz mladincev med člane. Imel sem priložnosti,