Primorje v Ljudskem vrtu drago prodalo svojo kožo; Aluminij izločil prvake

RTV Slovenija 05.04.2023  |  M. L.

Začel se je četrtfinale slovenskega nogometnega pokala, v katerem je Aluminij na svojem terenu z 1:0 izločil lanske zmagovalce Koprčane. V Ljudskem vrtu je Maribor s 3:1 ugnal Primorje.

Po pričakovanjih so Mariborčani hitro planili na ajdovska vrata in začeli vršiti vse večji pritisk, ki ga je v 12. minuti z zadetkom okronal Arnel Jakupović, ki je vratarja Tonyja Macana premagal po podaji Ivana Brnića iz kota in lepo uigrani akciji. Vodstvo je 15 minut pozneje podvojil Marko Tolić, ki je po lepem samostojnem prodoru z levico sprožil plasiran strel in zadel z roba kazenskega prostora. Najlepša priložnost za Ajdovce se je v nadaljevanju polčasa