Vegas prizemljil Kralje, Kopitarjev gol v tolažbo

RTV Slovenija 07.04.2023  |  To. G.

Že po prvi tretjini tekme v Las Vegasu je bilo 4:0 za Zlate viteze. Potem ko je odjeknila petarda, se je Los Angeles prebudil, zadel je kapetan Anže Kopitar, a po porazu 2:5 je jasno, da Kralji ne bodo zasedli vrha Pacifika in s tem Zahoda v Ligi NHL.

Los Angeles je pri Vegasu zaigral brez štirih poškodovanih igralcev prve postave in po dolgem času kapituliral že v prvi tretjini. Če so na prejšnjih 16 tekmah Kingsi le dvakrat prejeli več kot dva zadetka, je bila tokrat pri vodilni ekipi Pacifiške skupine in Zahodne konference popolnoma druga pesem. Phil Kessel, Ivan Barbašev, Chandler Stephenson in Nicolas Roy (ob igralcu več) so po le 12 minutah igre poskrbeli, da je Vegas vodil s 4:0. Na začetku druge tretjine