Za Kopitarja in druščino Las Vegas ostaja uganka

SiolNET 07.04.2023  |  S. K., STA

Hokejisti Los Angeles Kings so danes zjutraj po srednjeevropskem času doživeli še drugi poraz po vrsti v severnoameriški ligi NHL. Kralji so na derbiju pacifiške skupine v gosteh morali priznati premoč Vegas Golden Knights, ki je na vrhu tako razpredelnice tihomorske divizije kot zahodne konference. Poraz ni usoden, saj so si Kralji že zagotovili končnico.

Liga NHL, 5. april Hokejisti iz igralniške meke so slavili z izidom 5:2. Med strelci za Kralje je bil znova tudi slovenski as Anže Kopitar. Zlati vitezi so tokrat večino dela opravili že v prvi tretjini, v kateri so povsem prevladovali. Po prvih 22 minutah so vodili že s prednostjo 5:0. Kopitar je dosegel prvi gol za gostujoče moštvo na tekmi, ko je v 32. minuti zadel ob moštveni premoči na ledu. Tri minute kasneje bil uspešen še Kopitarjev soigralec Vladislav