V ligi NBA zapele pesti. Goberta poslali domov, McDaniels si je zlomil roko.

SiolNET 10.04.2023  |  R. P.

Na zadnji tekmi Minnesote Timberwolves v rednem delu lige NBA je bilo zelo burno. Zmago nad New Orleansom je zasenčil incident v drugi četrtini, ko je Francoz Rudy Gobert fizično obračunal s soigralcem Kylom Andersonom. Zamahnil je proti njemu in ga udaril v prsi. Ob polčasu je izgubil živce njun soigralec Jaden McDaniels. Od jeze je s pestjo udaril v steno tako silovito, da si je pri tem poškodoval roko. Njegova sezona bi se lahko zaradi tega končala še pred začetkom končnice.

Sportal Na Zahodu zadnji dan nasmejana LA Clippers in Golden State Zadnji dan rednega dela lige NBA je postregel z dramatičnim dogajanjem na dvoboju med Minnesoto in New Orleansom. Gostitelji so zmagali s 113:108 in si tako na lestvici zahodne konference zagotovili osmo mesto. Tako se bodo v sredo v dodatnih kvalifikacijah za preboj v končnico pomerili s sedmouvrščenimi Los Angeles Lakers. Gostovali bodo v Kaliforniji, če bodo ostali praznih rok, pa bodo lahko