ACH Volley tako kot lani brez poraza do dvojne krone

RTV Slovenija 21.04.2023  |  T. O.

Napovedi, da lahko Calcit Volley na tretji tekmi finala DP-ja proti ACH-ju osvoji le kakšen niz, so se uresničile. ACH Volley je zmagal s 3:1 in je brez praske končal sezono državnega prvenstva. V Tivoliju je slavil že 19. naslov državnih prvakov.

Tako kot na prejšnji tekmi je želel Calcit pritiskati s servisi, a mu to ni uspelo, saj je tekmecem podaril skoraj celoten niz (24 napak, 7 asov). ACH je naredil osem napak manj, serviral pa je 11 asov. Calcit Volley je bil tudi slabši pri sprejemu, zato pa boljši v bloku (9:6). V prvem nizu ACH unovčil šesto zaključno žogo V prvi polovici uvodnega niza so imeli gostje tudi do tri točke prednosti, a na 15. točki sta bila tekmeca poravnana. ACH je ključno razliko