Mahrezu uspel dosežek, na katerega je bilo treba čakati 65 let

RTV Slovenija 22.04.2023  |  M. R.

Nogometaši Manchester Cityja so v preteklih letih trikrat zapored izpadli v polfinalu Pokala FA (lani proti poznejšemu zmagovalcu Liverpoolu), letos pa jim je le uspelo prekiniti ta urok. Na Wembleyju so s 3:0 premagali drugoligaša Sheffield United.

Najzaslužnejši za visoko zmago je bil Riyad Mahrez, ki je dosegel vse tri zadetke. Alžirec je mrežo moštva, ki je trenutno na drugem mestu v Championshipu, načel v 43. minuti z 11-metrovke, potem ko je prekršek nad Bernardom Silvo storil Daniel Jebbison. V 61. minuti je na 2:0 povišal po prodoru s sredine igrišča skozi medlo obrambo, pet minut pozneje pa je končni izid postavil po nizki povratni podaji Jacka Grealisha. To je bil prvi hat-trick v polfinalu Pokala FA