Edmontonu uspel preobrat, dvoboj s Kopitarjevimi Kralji izenačen

SiolNET 24.04.2023  |  Pe. M., STA

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, so na četrti tekmi dvoboja končnice zahoda proti Edmonton Oilers zapravili prednost treh golov. Potem ko so kralji na domačem ledu po prvi tretjini povedli s 3:0, je naftarjem uspel preobrat za zmago po podaljšku s 5:4, s katero so boj na štiri zmage izenačili na 2:2.

Sportal Hokejisti Toronta do zmage v zadnji minuti proti Tampi Kralji so odlično začeli četrto tekmo in v uvodni tretjini tekmecu niso pustili dihati - za prednost 3:0 je z igralcem več na ledu zadel tudi Anže Kopitar -, nato pa so naftarji v drugi izenačili na krilih razpoloženega Nemca Leona Draisaitla, ki je v tem delu tekme dosegel dva gola in podajo. Tretjo tretjino so v dvorani crypto.com Arena spet bolje začeli gostitelji, ki so po zadetku Matta Roya vnovič