Cedevita Olimpija boj za polfinale začela z zmago

RTV Slovenija 29.04.2023  |  D. S.

Košarkarji Cedevite Olimpije so uspešno začeli četrtfinalno serijo v Ligi ABA. V Stožicah so s 87:77 premagali beograjski FMP. Druga tekma bo čez en teden v Beogradu, igrajo na dve zmagi.

Gostje so prvi dosegli koš, toda Olimpija je hitro prevzela vodstvo. Ko je imela ljubljanska ekipa sedem točk naskoka (21:14), so jih gostje skušali ustaviti z minuto odmora. Ta se jim je obrestovala, saj so z delnim izidom 2:10 ob koncu prve četrtine povedli (23:24). V drugi četrtini se je izenačena igra nadaljevala, zmajem pa je prvim uspelo priti do nekoliko višje prednosti (43:36). Sedem točk prednosti so ohranjali (45:38, 47:40) in jo do polčasa tudi povišali