Grossi zaradi bakel potegnil ročno zavoro, se zavrtel in ostal brez zmage

RTV Slovenija 29.04.2023  |  D. S., M. R.

V Ajdovščini in okolici se je z relijem Vipavska dolina začela nova sezona državnega prvenstva. V absolutni konkurenci je slavil Italijan Federico Laurencich (Škoda Fabia rally2).

Ta je za pet sekund ugnal najboljšega domačega dirkača Marka Grossija (Hyundai i20 R5). Branilec naslova Rok Turk (Hyundai i20 rally2) je zaradi tehničnih težav odstopil. Na tretjem mestu je dirko končal Avstrijec Daniel Mayer (Peugeot 208 T16), na četrto in peto pa sta se uvrstila še dva slovenska dirkača, Mark Škulj (Opel Corsa rally4) in Darko Peljhan (VW Polo RN4). Na prvem reliju za državno prvenstvo v Ajdovščini in okolici je dolgo kazalo, da bo Grossi