Yamamoto z zadetkom v 57. minuti podaljšal sušo Kraljev v končnici

RTV Slovenija 30.04.2023  |  A. G.

Hokejisti Los Angelesa so na šesti tekmi 1. kroga končnice Lige NHL izgubili proti Edmontonu s 4:5. Naftarji so dobili serijo s 4:2 v zmagah, potem ko so dobili zadnje tri tekme. Tokrat je odločil Kailer Yamamoto tri minute pred koncem.

Kralji so imeli v Crypto.com Areni največjo premoč v tej seriji (streli na vrata 44:26). Zelo dobro je branil Stuart Skinner, ki pa je naredil veliko napako v 48. minuti, ko ni opazil, da ima zlomljeno palico. Ob prednosti igralca več je skušal odbiti plošček, a ga je z zlomljeno palico poslal naravnost do Phillipa Danaulta, ki je izenačil na 4:4. To ni šokiralo Naftarjev, ki so tri minute pred koncem prišli do zmagovitega zadetka. Ključen je bil zasuk v četrti