Atletico prehitel Real, preobrat Seville

SiolNET 02.05.2023  |  R. P.

Nogometaši Atletica iz Madrida so po domači zmagi proti Cadizu v 33. krogu napredovali na drugo mesto španskega prvenstva. Za vodilno Barcelono zaostajajo 13 točk. Katalonci so v torek ugnali Osasuno, Real Madrid pa je klonil na gostovanju pri Real Sociedadu (0:2), povišala na 14 točk. Kar zadeva kraljevi klub, v zadnjih dneh v Španiji odmeva govorica, ki jo je sprožil časnik El Nacional. Omenja se namreč možnost, da bi se v Madrid zaradi nezadovoljstva z življenjem v Savdski Arabiji vrnil Cristiano

Špansko prvenstvo, 32. krog Atletico Madrid Foto: Guliverimage Varovanci Diega Simeoneja so brez poškodovanega slovenskega vratarja Jana Oblaka slavili s 5:1 in imajo na lestvici točko prednosti pred mestnim tekmecem Realom. Rdeče-beli so povedli že v drugi minuti, ko je zadel Antoine Griezmann. Isti igralec je v 27. minuti povišal vodstvo, vse dvome o zmagovalcu pa sta v prvi tretjini drugega polčasa razblinila Alvaro Morata (49.) in Yannick Carrasco (57.). Cadiz