Radomlje po preobratu ugnale prvake, Celje pa predzadnjo Gorico

RTV Slovenija 03.05.2023  |  D. S., To. G.

Olimpija gre na sobotni pokalni večni derbi v finalu Pokala Slovenije s porazom. Ob polčasu so novi slovenski prvaki sicer vodili, a v nadaljevanju so Radomlje uprizorile zmagoviti preobrat za 2:1. Po istem scenariju je Gorica doma izgubila s Celjem.

Po treh tesnih porazih na dosedanjih soočenjih v sezoni so mlinarji v drugem polčasu sredne tekme 34. kroga le prišli na svoj račun in premagali zmaje prvič po petih medsebojnih zaporednih porazih. Trojica Ester Sokler-Filip Čuić-Samsindin Ouro je v desetih minutah nadaljevanja zrežirala preobrat za 2:1. Zeleno-beli rezervisti so podjetno začeli tekmo in po dobre četrt ure tudi kronali pobudo. Z leve strani je podal Rui Pedro, njegov predložek pa je z glavo v gol