Draisaitl štirikrat zatresel mrežo Vegasa, ki pa je vseeno zmagal

RTV Slovenija 04.05.2023  |  T. J.

Čeprav je Leon Draisaitl kar štirikrat premagal Larenta Brossoita, so hokejisti Vegasa uspešno začeli polfinale Vzhodne konference. Edmonton so na domačem ledu odpravili s 6:4.

Dan predtem je štiri gole dosegel Joe Pavelski, pa je njegov Dallas prav tako klonil pred Seattlom. Draisaitl je ob igralcu več na ledu v četrti minuti povedel Naftarje v vodstvo, vendar so gostitelji hitro odgovorili. 40 sekund kasneje je Ivan Barbašev že izenačil, do konca uvodne tretjine pa se je mreža Edmontona zatresla še dvakrat. Draisailt je znižal 11 sekund pred iztekom 20. minute. Odlični nemški hokejist je v 42. minuti izenačil na 3:3, toda znova je Vegas