Ormožani in Celjani za pokalno lovoriko

RTV Slovenija 06.05.2023  |  T. O.

Ormož ta konec tedna gosti zaključni turnir Pokala Slovenije. Celjani so v prvem polfinalu premagali Koper z 31:29, Jeruzalem Ormož v drugem polfinalu pa Krko s 26:22. Finale bo v nedeljo ob 17.30 (prenos na TV SLO 2).

V prvem polfinalu so se Koprčani brezkompromisno podali v boj proti papirnatim favoritom iz Celja. V prvi polovici tekme so jim bili povsem konkurenčni, sredi drugega polčasa pa so pridelali tri gole zaostanka (21:24, 22:25 in 23:26). Ko je že kazalo, da so izbranci srbskega strokovnjaka na celjski klopi Alema Toskića ujeli pravšnji ritem, pa so jim Koprčani po golih Jake Moljka in Adama Bratkovića v 49. minuti povsem zadihali za ovratnik (25:26). V prelomnih