FMP ugnal Cedevito Olimpijo in izsilil tretjo tekmo

SiolNET 06.05.2023  |  Pe. M., Š. L.

Košarkarji Cedevite Olimpije so na drugi četrtfinalni tekmi lige ABA na gostovanju pri FMP izgubili s 96:102, tako da bo o polfinalistu odločala tretja tekma v Ljubljani. Datum odločilnega srečanja še ni znan.

Liga ABA, četrtfinale, prve tekme Sportal V Ljubljani so se spomnili na žrtve napada v Srbiji Košarkarji Cedevite Olimpije so dobro odprli srečanje, povedli z 10:4, nato pa so domači strnili vrste, ujeli Ljubljančane, prešli v vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok. Po uvodni četrtini so vodili za devet (26:17), nadzirali potek srečanja in po 15 minutah vodili z 41:29. Zmaji so se kljub neprepričljivi predstavi pred polčasom uspeli približati na zgolj pet točk