FMP podaljšal četrtfinalni niz proti Cedeviti Olimpiji

RTV Slovenija 06.05.2023  |  D. S.

Cedevita Olimpija je izgubila drugi obračun četrtfinalnega niza Lige ABA proti FMP-ju (102:96). O potniku med najboljše štiri ekipe tekmovanja bo odločala tretja tekma, ki bo prihodnji konec tedna v Ljubljani. Točen datum morata kluba še uskladiti.

Zmaji so povedli s 4:10, gostitelji pa so s serijo 7:0 prevzeli vodstvo (11:10). V drugi četrtini so gostje povedli z dvomestno prednostjo (36:26), vodili so tudi za 12 (41:29). Cedevita Olimpija je do polčasa ujela priključek (50:45). V tretji četrtini je FMP ohranjal prednost desetih točk (57:47, 60:50, 63:53, 74:64). Z delnim izidom 4:13 so se Ljubljančani FMP-ju v zadnji četrtini približali na le točko zaostanka (78:77). FMP je z delnim izidom 11:2 (tri trojke)