Zaradi zmerjanja Vlahovića s ciganom Atalanti grozi huda kazen

RTV Slovenija 08.05.2023  |  A. G.

Predsednik Mednarodne nogometne zveze Gianni Infantino je obsodil rasistični incident v Serie A. Napadalca Juventusa Dušana Vlahovića so navijači Atalante v Bergamu rasistično zmerjali z zaničljivo oznako za pripadnika romske skupnosti.

V 65. minuti je srbski napadalec zamenjal Arkadiusza Milika. S tribun se je, ko je vstopil v igro, slišalo vzklike "cigan, cigan, cigan". Sodnik Daniele Doveri je tekmo na kratko prekinil. Vlahović je dosegel gol v 98. minuti za 0:2 in zmerjanje se je nadaljevalo. Sodnik je nato gesto nogometaša razumel kot provokacijo in mu pokazal rumeni karton. Italijanska nogometna zveza naj bi rumeni karton razveljavila, kot je to storila pred kratkim, ko je bil izključen