Guardiola pred prvo polfinalno tekmo v Madridu ne razmišlja o maščevanju

RTV Slovenija 08.05.2023  |  A. G.

Leto dni po izjemni vrnitvi madridskega Reala na povratni tekmi polfinala Lige prvakov proti Manchester Cityju se bosta ekipi znova srečali. Prvo srečanje bo v torek v Madridu. Za mnoge je to že finale pred finalom v Carigradu 10. junija.

V lanskem polfinalu je Manchester City dobil prvo tekmo na stadionu Etihad s 4:3, 4. maja v Madridu je povedel z golom Riyada Mahreza in imel še nekaj velikih priložnosti. Rodrygo je najprej v 90. minuti izenačil, nato pa že v naslednji minuti z glavo izsilil podaljšek, ki ga je odločil Karim Benzema v 95. minuti z bele točke. Razočaranje pri angleških prvakih je bilo ogromno, kraljevi klub pa je v finalu ugnal Liverpool z 1:0 in v vitrino znova pospravil "pokal z