Po mojstrovinah Viniciusa Juniorja in De Bruyneja pred povratno tekmo še vse odprto

RTV Slovenija 09.05.2023  |  M. R.

Na prvi polfinalni tekmi Lige prvakov sta se madridski Real in Manchester City na stadionu Santiago Bernabeu razšla z 1:1, tako da bo vse odločeno na zelenici Etihada. Povratno srečanje, za številne drugi polčas finala pred finalom, bo prihodnjo sredo.

Izid v španski prestolnici je bil glede na dogajanje na igrišču kar pravičen. Potem ko so imeli večji del prvega polčasa terensko premoč gosti, je v 36. minuti gostitelje v vodstvo s prvim poskusom v okvir vrat popeljal Vinicius Junior. Brazilec je sijajno streljal z desnico s polvisokim strelom z dobrih 20 metrov in matiral Edersona. Hiter protinapad sta predtem z dvojno podajo začela Luka Modrić in Eduardo Camavinga, ki je s svoje polovice igrišča prodrl po levi