Golden State in New York podaljšala svoji sezoni

RTV Slovenija 11.05.2023  |  M. L.

Pred začetkom 5. tekme sta Golden State in New York v Ligi NBA izpadu iz končnice zrla v oči, a sta se rešila. Warriorsi so s 121:106 premagali Los Angeles Lakerse, Knicksi so bili s 112:103 boljši od Miamija.

Warriorsi tokrat ničesar niso prepustili naključju, izenačena je bila bolj ali manj zgolj druga četrtina, v kateri so Lakersi po košu Anthonyja Davisa s polrazdalje nazadnje vodili (42:45), nato pa so gostitelji pritisnili na plin. Koši so deževali od vsepovsod, Klay Thompson in Stephen Curry sta polčas končala z zadetima trojkama v zadnjih 30 sekundah za vodstvo s +11 (70:59). Odtlej so varovanci Steva Kerra bolj ali manj le še nadzirali potek tekme. Odgovorili so