Cedevita Olimpija se je mučila, Krka in Helios pa visoko zmagala

SiolNET 11.05.2023  |  M. P., Š. L.

Aktualni državni prvaki košarkarji Cedevite Olimpije so sredi tretje četrtine prve četrtfinalne tekme lige Nova KBM zaostajali za deset točk, na koncu pa vendarle strli odpor Šentjurja in dosegli prvo zmago z rezultatom 81:74. Toliko bolj prepričljiv je bil Helios, ki je Rogaško premagal z 89:71. Še višjo zmago pa je dosegla Krka, ki je Podčetrtek premagala s 113:78. Do zadnje minute pa je bila tesna prva tekma med Šenčurjem in Ilirijo (86:83).

Liga Nova KBM, 27. krog Cedevita Olimpija je drugo četrtino prve četrtfinalne tekme državnega prvenstva izgubila s 15:27 in sredi te zaostajala za deset točk (33:43). Šentjur je letel tudi v tretji četrtini, ko je še enkrat povedel za deset (56:46). Nato so Ljubljančani le zaigrali odločneje in bolj zbrano. Karlo Matković je sicer že v uvodni minuti zadnje četrtine dobil peto osebno napako, a to ni bilo usodno. Zadnji del igre so dobili s 24:11 in vendarle prišli