Carolina kot prva v konferenčnem finalu

RTV Slovenija 12.05.2023  |  To. G.

Jesper Fast je s preusmerjenim ploščkom v podaljšku osrečil Carolino, ki je s 3:2 na peti tekmi izločila New Jersey. Hurikani so s s 4:1 v zmagah postali prvi udeleženci konferenčnih finalov v letošnjem boju za Stanleyjev pokal.

V Raleighu je Carolina hitro potrdila svoje mesto v konferenčnem finalu Vzhoda. Za četrto zmago so Hurikani potrebovala podaljšek, v katerem je domače navijače razveselil Jesper Fast, ko je ob igralcu več zadel v osmi minuti dodatka. Predtem so Vragi povedli v 16. minuti z Dawsonom Mercerjem, Jacob Slavin je izid izenačil v 21. minuti, Timo Meier je goste popeljal v novo vodstvo v 28., Brett Burns pa je v 40. minuti postavil izid rednega dela tekme. V konferenčnem