Manchester City povsem nadigral nemočni Real in dvignil vstopnico za Carigrad

RTV Slovenija 17.05.2023  |  T. J., M. R.

Manchester City se je po dveh letih drugič uvrstil v finale Lige prvakov, potem ko je na povratni polfinalni tekmi na Etihadu visoko, s 4:0 premagal madridski Real (skupno 5:1). Evropskega prvaka bomo dobili 10. junija v Carigradu, tekmec Cityja bo Inter.

Velik del naloge so Angleži opravili že v prvem polčasu, po katerem so vodili z 2:0. V 23. in 37. minuti je dva zadetka dosegel Bernardo Silva. Pri prvem mu je podal Kevin De Bruyne, osamljen pred vrati je v polno meril z levico z desne strani s slabih desetih metrov. Drugi gol je padel po zmedi v obrambi Madridčanov, Portugalec je mrežo zatresel s strelom v loku z glavo, potem ko je Thibaut Courtois odbil žogo po poskusu Ilkaya Gündogana iz bližine z leve strani.