Butler nerešljiva uganka tudi za Boston

RTV Slovenija 18.05.2023  |  R. K.

Izjemni Jimmy Butler je bil spet motor Miamija, ki je s 123:116 zmagal v Bostonu in v finalu Vzhodne konference Lige NBA povedel z 1:0. Vročica je v tretji četrtini s 46 točkami postavila klubski rekord končnice.

Butler je dosegel 35 točk, od tega 20 v drugem polčasu, k temu pa dodal 7 podaj, 5 skokov in kar šest ukradenih žog. Po tekmi se je zahvalil soigralcem: "Igram na tako visoki ravni, ker mi to dovolijo in me ne omejujejo. Zaupajo mi z žogo in v obrambnih nalogah. To si želi vsak košarkar," je povedal Butler, ki je petič v tej končnici presegel mejo 30 točk. Miami je ob polčasu zaostajal za devet, nato pa potek srečanja spreobrnil v tretji četrtini, ki jo je dobil s