Tretja četrtina odločila oba polfinala, za krono Olympiacos in Real

SiolNET 19.05.2023  |  M. P., Š. L.

Arena Žalgiris v Kaunasu je prizorišče zaključnih bojev evrolige. Prvi polfinale je dobil Olympiacos. Monaco je ob polčasu vodil z 41:29, nato pa popoln preobrat v tretji četrtini, ki jo je grški klub dobil s 27:2. Pred zadnjo je bilo tako na semaforju 56:43. Končni rezultat pa 76:62. Olympiacos bo v nedeljskem finalu igral z Realom Madridom, ki je v drugem polfinalu z 78:66 premagal Barcelono. Tudi na te tekmi se je preobrat zgodil v tretji četrtini, ko so beli naredili delni izid 20:5.

Evroliga, četrtfinale, pete tekme Evroliga, zaključni turnir, polfinale: Petek, 19. maj: Olympiacos v tretji četrtini dobil samo dve točki V prvem polfinalu evrolige sta igrala Olympiacos in Monaco. Olympiacos, ki lovi svoj četrti naslov v evroligi, je redni del tekmovanja končal na vrhu razpredelnice z izkupičkom 24-10 oziroma z zmago več od Barcelone in Real Madrida ter tremi več od četrtouvrščenega Monaca. V četrtfinalu je poskrbel, da Turčija prvič po letu 2014